E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

FLOOR SC 470

Epoksi Esaslı Antistatik Kaplama

TANIM

İki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı, antistatik epoksi zemin kaplama sisteminin taşıyıcı son kat kaplamasıdır.

Bayındırlık Poz. No: 04.379/H03

KULLANIM ALANLARI

Endüstriyel zeminlerde, hastanelerde, ameliyathanelerde, laboratuvarlarda, üretim ve depolarda, hassas elektrik ve elektronik aletlerin bulunduğu, patlama riskine sahip alanlarda antistatik zemin kaplama sisteminin taşıyıcı son kat kaplaması olarak kullanılır.

Tipi

TS EN 1504-2/Nisan 2008 Prensip 5(PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey iyileştirme Kaplama Uygulaması C

Renk

İletkenliği etkilemeyen RAL renkleri.

Görünüm

Mat

Ağırlıkça Katı Madde, %

100

Yoğunluk

1,22 g/cm³

Sarfiyat

0,300-1,200 kg / m2

Ambalajı

19.76 kg A Bileşeni + 5 kg B Bileşeni :Toplam 24.76 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

3,95 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Mala

Karışım Ömrü

40 dakika / 25°C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

12 saat / 25°C

Kuruma Süresi

12 saat / 25°C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Elektrostatik Tepki

Yer direnci Rg<106 ohm                                ( IEC 61340-4-1)

Ortalama yer direnci 104 ≤ Rg ≤ 106 ohm  ( IEC 61340-4-1)

Zemin üzerindeki iletkenlik ölçüm noktaları arasında en az 50 cm mesafe olmalıdır.Ölçüm esnasında yetersiz sonuç veren noktalar varsa bu noktaların 50 cm çevresi dahilinde ilave ölçümler yapılmalıdır. Zeminin iletkenlik testi ölçümleri (< 35 MΏ (IEC 61340-4-1) sonuçları ölçüm yapılan alanda kabul edilir değerlerdir.

Ekipman Temizliği

Epoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI 
* Uygulanacak yüzeyler yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır.
* Yüzeydeki serbest parçalar, beton yüzeylerdeki çimento şerbeti ve 
yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir. 

KARIŞIM HAZIRLAMA
A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

KAPLAMA SİSTEMİ
SC 325 kondüktif astar kürünü tamamladıktan 12 saat sonra (25 °C) Topraklama bantları yerleştirilir. Bantlar yapının ana hattına bağlanır. SC 470 antistatik epoksi kaplama karışımı tamamlandıktan sonra rulo veya taraklı mala ile yüzeye yayılır.

UYGULAMA ŞARTLARI
* Yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır. Beton minimum 25 N/mm² basınca dayanıklı en az 1,5-2 N/mm² çekme dayanımına sahip olmalıdır.
* Yüzey temiz düzgün, kuru olmalı % 5 nemi geçmemelidir, eğer nem oranı bunun üzerinde ise nemli yüzeylerde kullanılan SC 220 %100 Nemli Yüzeyler İçin Epoksi Astar kullanılmalıdır.
* Antistatik sistemin son kat kaplama uygulamasına geçmeden önce 325 Epoksi Kondüktif Astar kürünü tamamlamış olmalıdır.
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.

Bu ürünün altında kullanılması önerilen ürünler :
* SC 325 Epoksi Konduktif Astar


GÜVENLİK
Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.