E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

BRV SC 102

Epoksi Ahşap Yapıştırıcı

TANIM

ÜRÜN TANIMI

İki bileşenli, solventsiz epoksi ahşap yapıştırıcı

KULLANIM ALANLARI

Ahşabın betona, ahşabın ahşaba, ahşabın metale yapıştırılmasında ve ahşap laminasyon işlemlerinde kullanılır. BRV SC 102 nemli yüzeylerde de yapışma performansı gösterir.

Tipi

TS EN 12004 (sistem 3)

Renk

Bulanık

Görünüm

Mat

Ağırlıkça Katı Madde, %

100

Yoğunluk

1,20 gr/cm³

Sarfiyat

0,400 – 0,600 kg / m2

Ambalajı

15 kg A Bileşeni + 15 kg B Bileşeni :Toplam 30 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

1 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Mala

Karışım Ömrü

30 dakika / 25 °C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

12 saat /  25 °C

Kuruma Süresi

12 saat /  25 °C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Epoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

Yüzeyler 80-120 kum zımpara ile aşındırılıp, temizlik tineriyle silinmelidir. Yağlı ağaçlar yapıştırılmadan önce asetonla iyice silinmelidir. Yapıştırma işlemine geçmeden çözücünün buharlaşmasına müsaade edilmelidir. Beton üzerine laminasyon işlemi yapılacak ise blastrac veya elmas grainder ile yüzey pürüzlendirilip SC 210 çok amaçlı epoksi astar, SC 215 solventsiz epoksi astar veya SC 092 epoksi yapışma köprüsü astar ile astarlandıktan sonra laminasyon işlemine geçilmelidir.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* 10°C altında uygulamadan kaçınılmalıdır.

* Karışım oranına dikkat edilmelidir.

* SC 102 Epoksi Ahşap Yapıştırıcı, PVC ve polipropilen gibi termoplastikler dışında doğrudan hazırlanmış hemen hemen tüm malzemeleri yapıştırır. Tamamen kürlenmemiş GRP yüzeylerde kullanmayın.

KULLANIM ŞEKLİ

AHŞAP LAMİNASYONU

AHŞAP KONTRPLAK LAMİNASYONU

Ahşabı tahrip edici mikroorganizmalara karşı direncini artırmak için ahşap koruyucu özelliği olan SC 092 Epoksi Yapışma Köprüsü kullanılır. SC 092 Epoksi Yapışma Köprüsü fırça veya rulo ile yeteri kadar sürülür. Ahşap parçalara SC 102 Epoksi Ahşap Yapıştırıcı fırça veya rulo ile yeteri kadar sürülür, ahşapta derin boşluklar varsa ürünün kıvamını arttırmak için MRN 740 Mikrofiber ilave edilebilir. Ahşap parçalar işkenceler ile birbirine tek tek yapıştırılır. İşkenceler 25°C’de 5-12 saat sonra açılabilir.

Ahşabı tahrip edici mikroorganizmalara karşı direncini artırmak için ahşap koruyucu özelliği olan SC 092 Epoksi Yapışma Köprüsü kullanılır. SC 092 Epoksi Yapışma Köprüsü fırça veya rulo ile yeteri kadar sürülür. 24 saati (25 °C) geçen uygulamalarda 80-120 kum zımpara ile yüzey pürüzlendirilmeli ve aseton ile temizlenmelidir. Kontrplak laminasyon uygulamasında, yüzeye yeteri kadar SC 102 Epoksi Ahşap Yapıştırıcı karışımı uygulanır, ahşapta derin boşluklar varsa ürünün kıvamını arttırmak için MRN 740 Mikrofiber ilave edilebilir, Kontrplak laminasyon parçaları tek tek plastik zımbalar ile laminasyon yüzeyine sabitlenir. 24 saati (25°C’de) geçen uygulamalarda 80-120 kum zımpara ile pürüzlendirilmeli ve aseton ile temizlenmelidir.

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.