E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

BRV SC 520

Epoksi Esaslı Düşük Viskoziteli Enjeksiyon Reçinesi

TANIM

İki bileşenli, düşük viskoziteli solventsiz epoksi enjeksiyon reçinesi.

KULLANIM ALANLARI

Betonarme kolon, kiriş, temel, zemin ve duvarlara iyi aderans sağlayan çatlakların basınçlı enjeksiyon yöntemi ile doldurulmasında, beton elemanların birbirine yapıştırılmasında, binaların yapısal güçlendirilmesinde ve su geçirgenliğinin önlenmesinde kullanılır.

Tipi

TS EN 1504-2/ Nisan 2008 Prensip 5 (PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey İyileştirme Kaplama Uygulması (

Renk

A: Şeffaf B: Kahverengi

Görünüm

Sarımsı Kahverengi

Ağırlıkça Katı Madde, %

100

Yoğunluk

1.10 g/cm³

Sarfiyat

Çatlakların durumuna göre değişken.

Ambalajı

14 kg A Bileşeni + 7 Kg B Bileşeni: Toplam 21 Kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

2\1

Uygulama Yöntemleri

Enjeksiyon Pompası

Karışım Ömrü

30 dakika/ 25 °C

Raf Ömrü

1 yıl

Kuruma Süresi

24 saat / 25 °C

Çekme Dayanımı ( Beton C25)

7 gün 25N\mm2

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Epoksi Tiner

UYGULAMA YÖNTEMİ

Ürün yatay yüzeydeki çatlaklara fırça veya rulo ile birkaç kez yüzeye emdirerek uygulanır veya hazır karışım çatlak içine dökülerek yer çekimi yardımı ile çatlakların dolması sağlanır. Düşey yüzeydeki görünen çatlakların nem toleranslı epoksi macun ile bir gün önceden doldurularak kurumasından sonra aşağıdan yukarıya doğru çatlağın durumuna göre 15-20 cm mesafelerde dübellenip en alttaki çatlak noktasındaki dübelden başlanarak bir üst seviyedeki dübele enjeksiyon reçinesi ulaşana kadar çatlakları doyurma işlemi yapılır. Uygulama sırasında çatlakların tam olarak reçine ile doldurulması sağlanır.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.