E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

BRV TP1K

Tek Bileşenli Termoplastik Havuz ve Zemin Boyası

TANIM

Termoplastik reçine esaslı tek bileşenli su ve havuz kimyasallarından, olumsuz hava koşulları ve UV ışınlarından etkilenmeyen, solma dayanımı yüksek, uygulandığı kuru veya hafif nemli beton yüzeylere çok iyi yapışarak çatlama ve kabarma yapmayan su buharı geçirgen, yüksek örtücülüğe sahip solventli havuz ve zemin boyasıdır.

KULLANIM ALANLARI

Binaların iç ve dış alan beton zeminlerinde, brüt beton, şap ve sıvalı yüzeylerde, beton yüzme havuzlarında, dekoratif amaçlı süs havuzlarında  beton otopark zeminlerinde ve asfalt zeminlerde yol çizgilerinin, trafik uyarı işaretlerinin oluşturulmasında yol çizgi boyası olarak, su kanalı ve göletlerde, her tür beton yüzeylerin aşınma direncini arttırmak ve dekoratif amaçlı olarak boyanmasında kullanılır.

Tipi

TS EN 1504-2/Nisan 2008 Prensip 5(PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey iyileştirme Kaplama Uygulaması C


Renk

RAL renkleri

Görünüm

İnceltici

Yarı Mat

BRV Thinsol Pu 012

Ağırlıkça Katı Madde, %

60

Yoğunluk

1,45 g/cm³

Sarfiyat

0,100 - 0,150 kg /m2 (Tek katta)

Ambalajı

5 kg - 25 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı, Havasız Tabanca

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Ekipman Temizliği

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

25 °C’de 3 saat

Kuruma Süresi

25 °C’de 3 saat

YÜZEY HAZIRLIĞI 

Beton yüzeylerde uygulama yapılmadan önce, yüzeydeki serbest parçacıklar, boya artıkları, yağ, kir ve toz tamamen uzaklaştırılmalı, kırık ve çatlaklar tamir edilmeli ve yüzey mutlaka temizlenmelidir. Seramik kaplı yüzeylerde uygulama yapılacak ise önce derz araları bozuksa tamir edilerek yenilenmeli, derz kalıntıları temizlenmeli, seramik yüzeydeki yağ, toz ve kirler asetonlu bez ile temizlenerek boyamaya uygun hale getirilmelidir.

KARIŞIM HAZIRLAMA

Ürün homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır. İsteğe göre ürün Brv Thinsol PU 012 tiner ile inceltilebilir

KAPLAMA SİSTEMİ

Astarlama işleminin üzerinden 24 saat geçmesi durumunda zemin zımpara ile pürüzlendirildikten sonra PU 160 poliüretan elastik su yalıtım kaplaması uygulamasına geçilmelidir. Zemin yüzeyinde istenilen kalınlık elde edilecek şekilde dişli mala yardımı ile ürün zemine yayılmalı kaplama uygun kıvama geldiğinde kirpi rulo ile havası alınmalıdır. Yüksek UV dayanımının istendiği durumlarda 0,150–0,200 kg/m² PU 130 Poliüretan Mat Koruyucu Boya veya PU 135 Poliüretan Parlak Koruyucu Boya uygulanması tavsiye edilir
    

UYGULAMA ŞARTLARI

* Uygulama ortam ve yüzey sıcaklığı +5 ºC’nin altında veya +30 ºC’nin üzerinde ise uygulama yapılmamalıdır.

* Yağışlı ve rüzgarlı havalarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır.

* Islak zeminlere uygulama yapılmaz. Hafif nemli yüzeylere uygulama yapılabilir

* Boyamanın tamamlanmasından sonra uygulama yüzeyi en az 24 saat su temasından  korunmalıdır.

* Ürün solvent ihtiva etmesinden dolayı, uygulama yapılan alan kapalı ise uygulama ekibi uygun maske kullanmalı, yeterli havalandırma sağlanmalı ve çalışma ara verilerek tamamlanmalıdır. 


GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir, ambalajı açılmış ürün maksimum bir hafta içerisinde tüketilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.