E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

COAL TAR AC 2800

Solventsiz Epoksi Coal Tar Boya

TANIM

İki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı coal tar.

KULLANIM ALANLARI

Suya ve toprağa gömülü çelik boru ve beton yapıların  korunmasında, tank içi ve arıtma tesisi izolasyonlarında kullanılır. Tek başına uygulanacağı gibi, epoksi astar ve ara katların üzerine uygulanabilir. Aşınma, pas, tuzlu su ve kimyasallara karşı direnci yüksektir.

Tipi

 TS 11589

Renk

Siyah

Görünüm

Parlak

İnceltici

Epoksi Tiner

Ağırlıkça Katı Madde, %

100

Yoğunluk

1,21 g/cm³

Sarfiyat

0,200-0,500 kg/m2 

Ambalajı

14 kg A Bileşeni +  7 kg B Bileşeni:Toplam 21 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

2 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı Tabanca, Havasız Tabanca

Karışım Ömrü

30 dakika/25°C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

12 saat / 25°C

Kuruma Süresi

12 saat / 25°C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

BRV Epoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

* Tüm maddeler astarlanmış, temiz ve kuru olmalı.
* Uygulama yapılacak yüzeyler yağdan, tozdan, arındırılmış olmalıdır.

* Önceden boyanmış ve kompozit yüzeyler, epoksi tiner ile temizlenmeli, sonra 80-120 kum zımpara ile zımparalama işlemi yapılmalıdır.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

KAPLAMA SİSTEMİ

Fırça, rulo ve havasız tabanca ile uygulanır. Havasız tabanca ile uygulamada inceltme için BRV Epoksi Tiner kullanılmalıdır. ˃150 micron kalınlıkları için uygulama katları arttırılmalıdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.

 Bu ürünün altında kullanılması önerilen ürünler :

* AC 070   Epoksi Zinc Rich Astar

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.