E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

COAL TAR AC 976

Solventli Epoksi Coal Tar Son Kat Boya

TANIM

İki bileşenli, solventli epoksi reçine esaslı, aşınma, pas, tuzlu su ve kimyasallara karşı direnci yüksek, coal tar modifiyeli son kat boya

KULLANIM ALANLARI
Suya ve toprağa gömülü çelik boru ve beton yapıların  korunmasında kullanılır. Tek başına uygulanacağı gibi, epoksi astar ve ara katların üzerine uygulanabilir. 


 Tipi

 TS 11589

Renk

Siyah-Kahve

Görünüm

Yarı Mat

İnceltici

Epoksi Tiner

Ağırlıkça Katı Madde, %

78

Yoğunluk

1,50 g/cm³

Sarfiyat

0,200-0,500 kg/m2

Ambalajı

14 kg A Bileşeni + 7 kg B Bileşeni: Toplam 21 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

2 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı ve Havasız Tabanca

Karışım Ömrü

1 saat / 25°C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

6 saat / 25°C

Kuruma Süresi

12 saat / 25°C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Epoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

Epoksi boyanın beklenen performansı gösterebilmesi için yüzey hazırlama çok önemlidir. Astarlanacak yüzeyler her türlü pas, hadde kabuğu, kir, toz, yağ ve gresten temizlenmelidir. Yüzey temizleme için İsveç standardı SIS 05 59 00 e göre en az Sa 2 ½  derecesinde kum püskürtme yapılması özellikle önerilir. Yüzey pürüzlülüğü Medium G 30-85 micron derecesini iso 8503-2 sağlayacak aşındırıcılar kullanılmaldır

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

BOYAMA SİSTEMİ

Fırça, rulo ve havasız tabanca ile uygulanır. Havasız tabanca ile uygulamada inceltme için BRV Epoksi Tiner kullanılmalıdır. AC 976 Epoksi Coal Tar püskürtme uygulamalarında uygulama viskozitesi 18-20“/DIN CUP4/20°C fırça ve rulo uygulamalarında 28-40“/DIN CUP4/20°C olacak şekilde hazırlanmalıdır. Korozyon direncini yükseltmek için yüzeyde en az 150-200 micron kuru film bırakacak şekilde uygulanması tavsiye edilir..

UYGULAMA ŞARTLARI

* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.

 Bu ürünün altında kullanılması önerilen ürünler :

* AC 070   Epoksi Zinc Rich Astar

* AC 080  Yüzey Toleranslı Epoksi Astar

* AC 2480 Epoksi Ara Kat Astar

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.