E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

WALL SC 605

Düşey Yüzeyler İçin Solventsiz Epoksi Son Kat Boya

TANIM

Düşey yüzeyler için, iki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı son kat boya

KULLANIM ALANLARI

Fabrikalarda, montaj atölyelerinde, depolarda, uçak hangarlarında, mağaza, otopark, gıda tesisleri, su depolarında, hastanelerde, kimya ve ilaç sanayinde, enerji santrallerinde, hijyen istenen ünitelerde, alçı uygulaması yapılmış yüzeylerde, tüm endüstriyel alanlarda kullanılan, mekanik mukavemeti ve aşınma direnci yüksek, temizlenmesi kolay, düşey yüzeyler için solventsiz epoksi son kat boya.

Tipi                                                       

TS EN 1504-2/ Nisan 2008 Prensip 5(PR): 5,1 Fiziksel Direnç / Yüzey

İyileştirme Kaplama Uygulaması ( C )

Renk

RAL renkleri

Görünüm

Parlak

Ağırlıkça Katı Madde, %

95

Yoğunluk

1,55 g/cm³

Sarfiyat

0,200-0,500 kg/m²

Ambalajı

20 kg A Bileşeni + 4 kg B Bileşeni: Toplam 24 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

5 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca,

Karışım Ömrü

30 dakika /  25°C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

12 saat /  25°C

Kuruma Süresi

12 saat /  25°C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Shore D Sertliği

Yangına Tepki Sınıfı

70 (7 gün / 25°C)

C

Ekipman Temizliği

Epoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI 
* Uygulanacak yüzeyler yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır.
* Yüzeydeki serbest parçalar, beton yüzeylerdeki çimento şerbeti ve 
yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir. 

KARIŞIM HAZIRLAMA
A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

KAPLAMA SİSTEMİ
Uygulama yapılacak beton yüzeyi SC 210 Çok Amaçlı Epoksi Astar, SC 215 Solventsiz Epoksi Astar veya SC 270 Düşük Viskoziteli Epoksi Emprenye Astar ile astarlanmalıdır. Nemli yüzeylerde SC 220 %100 Nemli Yüzeyler için Epoksi Astar kullanılmalıdır. Astarlama işleminden 12 saat sonra epoksi boyama işlemine geçilebilir. Fırça veya rulo uygulamalarda mutlaka epoksi fırça veya rulo kullanılmalıdır. Gerek görüldüğü takdirde ürünün kendisi birinci kat astar olarak da kullanılabilir. Yüksek UV dayanımının istendiği durumlarda 0,150 – 0,200 kg/m² sarfiyat ile PU 125 koruyucu kaplama uygulanması tavsiye edilir.

UYGULAMA ŞARTLARI
* Yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır. Beton minimum 25 N/mm² basınca dayanıklı en az 1,5-2 N/mm² çekme dayanımına sahip olmalıdır.
* Yüzey temiz düzgün, kuru olmalı %5 nemi geçmemelidir, eğer nem oranı bunun üzerinde ise nemli yüzeylerde kullanılan SC 220 %100 Nemli Yüzeyler için Epoksi Astar kullanılmalıdır.
* Son kat epoksi boyama işlemine geçmeden önce astar kürünü tamamlamış olmalıdır.
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.

Bu ürünün altında kullanılması önerilen ürünler : 
* SC 210   Çok Amaçlı Epoksi Astar
* SC 220   %100 Nemli Yüzeyler için Epoksi  Astar
* SC 270   Epoksi Yapışma Köprüsü Düşük Viskoziteli Emprenye Astar

GÜVENLİK
Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV Epoksi Boya tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.