E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

FLEX PU 076

Poliüretan Yapıştırıcı

TANIM

İki bileşenli, solventsiz, tiksotropik poliüretan yapıştırıcı

KULLANIM ALANLARI

Alçı ve betopan paneller, strafor, levha, osb, ahşap, sunta, kauçuk ve taş yapıştırılmasında kullanılır.

Renk

Bej

Ağırlıkça Katı Madde, %

100

Yoğunluk

1,65 g/cm³

Ambalajı

8 kg A Bileşeni + 1 kg B Bileşeni:Toplam 9 kg

Alevlenme Noktası

>105 °C

Karışım Oranı

8 / 1

Karışım Ömrü

30 dakika/25°C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

12 saat/25°C

Kuruma Süresi

12 saat/25°C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Poliüretan Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulanacak yüzeyler yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır. Yüzeydeki serbest parçalar ve yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir. Gerekli görüldüğü yerlerde yüzey pürüzlendirilerek uygulanmalıdır.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* Yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır. 
* Yüzey temiz düzgün ve kuru olmalı.
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.
* Uygulama yapılırken bağıl nem % 70’i geçmemelidir.

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir, ambalajı açılmış ürün maksimum bir hafta içerisinde tüketilmelidir.

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.