E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POWERBOND

MMA Esaslı Beton Yüzey Tamir ve Ankraj Harcı

TANIM

İki bileşenli, MMA reçine esaslı, yüksek performanslı ağır yük trafiğine sahip veya aşırı kimyasal madde etkisindeki zeminlerde oluşmuş çukur ve çatlakların trafiğe hemen açılması gerektiği yerlerde hızlı bir şekilde tamirinde kullanılan tamir ve ankraj harcıdır.

KULLANIM ALANLARI

Her türlü endüstriyel alanlarda, imalathane ve depolarda, havaalanlarında, limanlarda, tersanelerde, fabrikalarda, oto parklarda oyun alanlarında, her tür spor sahası tribünlerinde, anfi tiyatrolarda, ayrıca makinelerin ve trafik işaret levhalarının yere süratli montajında kullanılır.
Tipi                        
Görünüm 
Renk
Yoğunluk  
Basınç direnci     
Bükülme mukavemeti
Basınç mukavemeti  
E-Modülü (DIN 53495)
Sarfiyat   
Ambalaj
Karışım oranı
Uygulama sıcaklığı 
Kuruma süresi  (20ºC)’de 
Uygulama Süresi                                 
Raf Ömrü


TS EN 1504-4
Viskoz akışkan sıvı
Beton Grisi
1,60 g/cm³
75N/mm² 
26 N/mm²
43 N/mm²
4350 N/mm²
2000 kg/ m³
5 Kg, 10 Kg ve 20 Kg Metal Kova
A/B=100/1
-10ºC/ +35ºC
1 saat
25 dakika
Uygun depolama koşullarında ve ambalaj kapağı açılmadan 12 ay.


YÜZEY HAZIRLIĞI

Yüzeydeki serbest parçacıklar ve boya artıkları tamamen temizlenmeli, kırık ve çatlaklar tamir edilmeli, yüzeyler pürüzlendirilip vakumlu süpürge ile tozdan, yağdan ve kirden, çelik yüzeyler pastan arındırılmalıdır. 

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar spatula, mala veya düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karşım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

Yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır. Betonun basınç dayanımı en az 25 N/mm², çekme dayanımı en az 1,5 N/mm² olmalıdır.
10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır. Karışım oranlarına dikkat edilmelidir

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.
 

* Kolay uygulanabilir.
* Betona mükemmel yapışma sağlar.
* Ağır yük trafiğine ve kimyasal maddelere karşı mükemmel direnç gösterir.
* Çabuk kuruma süresine sahiptir.(ortalama 1 saat)
* Arıza durumunda kolay tamir edilebilir.
* Esnektir ve uygulandığı yüzeyle birlikte çalışır.
* Her türlü olumsuz hava koşuluna dayanıklıdır.