E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POWERCLEAN SILVER (Ag+)

Polüretan Modifiyeli Antibakteriyel İç Cephe Boyası

TANIM

Spesifik kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip kullanıma hazır. Mikroorganizma oluşumunu engelleyen, UV dayanımı yüksek poliüretan modifiyeli, gümüş iyon içerikli antibakteriyel iç cephe boyasıdır.

Bayındırlık Poz.No. : 04.50605

KULLANIM ALANLARI

Hastahaneler, ilaç fabrikaları, eczaneler, okullar, kreşler, yemekhane ve mutfaklar, yiyecek ve içecek üretimi yapan fabrikalar, kimya laboratuarları, çocuk odaları gibi iç mekanların tavan ve duvarlarında uygulanır.

Renk

Standart Beyaz - İsteğe bağlı özel renklerde üretim.

Görünüm

Yarı Mat

Yoğunluk

1,37 g/cm³

Sarfiyat

0,150-0,200 kg / m2 Yüzeyin durumuna göre değişkendir.

Ambalajı

20 kg10 kg5 kg

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı Tabanca, Havasız Tabanca

Raf Ömrü

1 yıl

Kuruma Süresi

24 saat /25 °C (Tam Kuruma)

Ekipman Temizliği

Su ile temizlenir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulanacak yüzeyler yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

Uygulama yapılacak ortam sıcaklığı +5°C +30°C arasında olmalıdır. Nemli ortamlarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır.

KULLANIM ŞEKLİ

Yeni sıvalı yüzeylerin emiş miktarını dengelemek ve tüketim miktarını azaltmak amacıyla ürün %30 oranında su ile inceltilerek astar kat uygulanabilir veya astar olarak Polimero Primer astar tercih edilmelidir. Astar kat uygulanmış yüzey 4-6 saat kurumaya bırakılır kuruma sağlandıktan sonra birinci ve ikinci kat uygulamalarında hava şartlarına ve isteğe bağlı olarak ürün %10 sulandırılarak uygulanır. Orjinal ambalajındaki ürünün içerisine farklı bir marka ürün katmak, su bazlı renklendirici ilavesi yapmak ürünün antibakteriyel özelliği üzerinde olumsuz etki yapacağından dikkat edilmesi gerekir.

GÜVENLİK

Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.

* Kullanıma hazır

* Su bazlı

* Tek bileşenli

* Poliüretan modifiyeli

* Bakteri, küf ve mantar gibi zararlı mikroorganizma oluşumunu engeller.

* Yüksek mekanik mukavemet

* Yüksek UV dayanımı

* Gümüş (Ag+) İyon İçerir.

* Mükemmel elastikiyet

* Yüksek örtücülük

* Hijyenik ve çevre dostu

* Silinebilir.