E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POWERSILK TOP COAT

Su Bazlı Yarı Parlak Dış Cephe Yalıtım Kaplama Boyası

TANIM

Spesifik kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip su geçirmez özel silikon içerikli kir tutmaz nano partikül yapılı özel sentezlenmiş % 100 saf akrilik yarı parlak, UV dayanımı yüksek uzun ömürlü, kullanıldığı yüzeylerde 0.4 mm çatlak köprüsü oluşturan elastik dış cephe yalıtım kaplama boyasıdır.
Bayındırlık Poz.No. : 04.553/04


KULLANIM ALANLARI

Binaların dış kısımlarındaki eski/yeni beton, sıva, blok tuğla, gazbeton, betopan, osb, mdf ve değişik tip mineral yüzeylere uygulanabilen yalıtım kaplama boyası olarak kullanılır.

Renk

Standart Beyaz - İsteğe bağlı özel renklerde üretim.

Görünüm

Mat

İnceltici

Su ile inceltilebilir.

Yoğunluk

1,30 g/cm³

Sarfiyat

0,300-0,500 kg/m2 Yüzeyin durumuna göre değişkendir.

Ambalajı

5 kg - 20 kg

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız tabanca

Raf Ömrü

1 yıl

Kuruma Süresi

12 saat/25 °C

Ekipman Temizliği

Su ile temizlenir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak zemin yağ, kir, pas, toz ve her türlü kalıntılardan temizlenmesi gerekmektedir. Uygulanacak yüzeyin sağlam ve dayanıklı olması yeni sıva yapılmış yüzeylerin prizlenme süresini tamamlanmış olmasına dikkat edilmesi, emiş gücü yüksek yüzeylerde ve sıcak havalarda yapılacak uygulamalarda ürünün %30 sulandırılarak astar kat olarak uygulanması ürünün performansını olumlu yönde etkiler

UYGULAMA ŞARTLARI

Poly Primer astar uygulaması yapılmış yüzeyler 25°C’de 2-4 saat beklendikten sonra 1. Kat uygulamasına isteğe bağlı olarak %5-10 sulandırılarak veya direkt olarak uygulanabilir.  Katlar arası en az 6 saat beklenmesi ürün performansı açısından önemlidir. Bu şekilde uygulama ürünün uzun yıllar niteliklerini kaybetmeden dayanıklı bir cephe oluşmasına yardımcı olacaktır. Uygulama esnasında ve sonrasında yüzey 48 saat yağmur, dolu, kar yağışı gibi olumsuz hava koşullarından korunmalıdır. Ürünün uygulandıktan sonra tam kuruma süresi %50 bağıl nem ve 25°C’de 12 saat’tir

GÜVENLİK

Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.