E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

PRIMER SC 325

Epoksi Esaslı İletken (kondüktif) Astar

TANIM

İki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı, iletken epoksi astar.

KULLANIM ALANLARI

Endüstriyel zeminlerde, üretim ve depolarda, hassas elektrik ve elektronik aletlerin bulunduğu, patlama riskine sahip alanlarda, antistatik zemin kaplama sisteminin kondüktif epoksi astar olarak kullanılır.

Tipi

 TS EN 1504-2/Nisan 2008 Prensip 5(PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey iyileştirme Kaplama Uygulaması C

Renk

Siyah

Görünüm

Mat

Ağırlıkça Katı Madde, %

96

Yoğunluk

1,40 ± 2 gr/cm³

Sarfiyat

0,150 – 0,200 kg / m2

Ambalajı

19 kg A Bileşeni + 3,180 kg B Bileşeni: Toplam 22.180 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

6 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Mala

Karışım Ömrü

40 dakika / 25°C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

12 saat / 25°C

Kuruma Süresi

12 saat / 25°C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Epoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI
Yüzeydeki serbest parçacıklar ve boya artıkları tamamen temizlenmeli, kırık ve çatlaklar tamir edilmeli, mekanik olarak (blastrak veya freze) yüzeyler pürüzlendirilip vakumlu süpürge ile tozdan arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler SC 215 Çok Amaçlı Epoksi Astar ile astarlandıktan sonra ara kat uygulanmış yüzey üzerine iletken bakır bantlar yapıştırılıp üzerine m² ye maksimum 0,150 kg – 0,200 kg olacak şekilde  SC 325 Epoksi kondüktit astar düz mala ile sıyırma yapılarak rulo ile perdahlanmalıdır.

KARIŞIM HAZIRLAMA
A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA ŞARTLARI
* Yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır. Betonun basınç dayanımı en az 25 N/mm², çekme dayanımı en az 1,5 N/mm² olmalıdır.
* Üst kat kaplamaya geçmeden önce SC 325 Epoksi Esaslı İletken (kondüktif) Astar kürünü tamamlamış olmalıdır.
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.

Bu ürünün altında kullanılması önerilen ürünler :

* SC 200-K Yoğunlaştırılmış Ara Kat Astar
* SC 210     Çok Amaçlı Epoksi Astar
* SC 215      Solventsiz Epoksi Astar

Bu ürünün üzerinde kullanılması önerilen ürünler :
* SC 470 Antistatik Epoksi Kaplama

GÜVENLİK
Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.