E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

SEAL SC 2000

Epoksi Coal Tar Modifiyeli Likid İzolasyon Membranı

TANIM

İki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı, coal tar modifiyeli likid izolasyon membranı.

KULLANIM ALANLARI

Bodrum, temel, gölet, iskele, köprü ayakları, foseptik izolasyonlarında, binaların temellerinde, betonda oluşmuş çatlakların arasına girerek betonu birbirine yapıştırır. Binaların perde beton, taşıyıcı kolonların üzerine uygulandığında zemin sularının betona nüfuzunu engelleyerek hem betonun yıpranmasını hem de betonun içindeki demirlerin korozyona uğramasını önler. İç ve dış basınçlardan etkilenmez, yüzeyden ayrılmaz, betonla reaksiyona girerek betonun ayrılmaz parçası olur. Petrol depolama tanklarının beton zeminlerinde, petrolün toprağa karışmasını sızmasını önlemek amacı ile kullanılır, tuzlu suya dayanıklıdır. Kimyasal maddelere karşı direnci yüksektir.

Tipi

 TS 11589

Renk

Koyu Kahve

Görünüm

Mat

Ağırlıkça Katı Madde, %

100

Yoğunluk

1,40 g/cm³

Sarfiyat

0,500-1,500 kg / m2

Ambalajı

16 kg A Bileşeni+ 8 kg B Bileşeni:Toplam 24 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

2 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca, Mala

Karışım Ömrü

30 dakika /  25°C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

12 saat /  25°C

Kuruma Süresi

12 saat /  25°C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Epoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

* Uygulanacak yüzeyler yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır.

* Yüzeydeki serbest parçalar, beton yüzeylerdeki çimento şerbeti ve

yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

KAPLAMA SİSTEMİ

Hazırlanan Homojen karışım rulo veya uygun bir fırça ile yüzeye iyice yedirilmeli ve gözenekleri kapatacak şekilde uygulanır, istenirse havalı ve havasız tabanca ile uygulama yapılabilir. Su basıncının yüksek olduğu yerlerde taşıyıcı elyaf uygulaması tavsiye edilir. 7 gün sonra kimyasallara dayanıklı hale gelir. Üzerine şap, beton, seramik karo vs rahatlıkla döşenebilir. Üst kat kaplamaya geçmeden önce Seal SC 2000 epoksi coal tar modifiyeli likid izolasyon membran kürünü tamamlamış olmalıdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* Yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır. Beton minimum 25 N/mm² basınca dayanıklı en az 1,5-2 N/mm² çekme dayanımına sahip olmalıdır.
* Yüzey temiz düzgün, kuru olmalı %5 nemi geçmemelidir, eğer nem oranı bunun üzerinde ise nemli yüzeylerde kullanılan SC 220 %100 Nemli Yüzeyler için Epoksi Astar kullanılmalıdır.
* Seal SC 2000 epoksi coal tar modifiyeli likid izolasyon membran uygulamasına geçmeden önce SC 220 %100 Nemli Yüzeyler için Epoksi Astar kürünü tamamlamış olmalıdır.
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.