E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

SUPER CONCRETE NATRIUM GUARD

Beton Yüzey Sertleştirici

TANIM

Sodyum silikat esaslı tüm beton yüzeylerde beton yüzeyin fiziksel dayanımı arttırmak yüzeyde parlak bir görünüm elde etmek için kullanılabilen tozumayı engelleyen yüzey yoğunlaştırıcı ve sertleştiricidir.

Bayındırlık Poz. No: 04.379/F01

KULLANIM ALANLARI

Yeni veya eski beton yüzeyler, çimento bazlı mineral yüzeyler, depolama alanları, fabrikalar, imalathaneler, katlı otoparklar, uçak hangarları, iş yeri binaları, soğuk hava depoları, gıda sanayi fabrikaları, ecza depoları laboratuvarlar ve beton zeminli tüm işletmeler

Renk

Şeffaf

Görünüm

Parlak

İnceltici

Kullanıma hazır

Ağırlıkça Katı Madde, %

27 ± 2

Yoğunluk

Yüzey penetrasyonu                              

1,20 gr/cm3

2- 8 mm

Sarfiyat

Uygulama yapılacak yüzeyin pürüzlülük ve emiş durumuna göre tek katta 100 gr – 250 gr/m2 arasındadır.

Ambalajı

5, 20 lt Plastik kova ambalajlarda

Uygulama Yöntemleri

Fırça, rulo, havalı veya airless tabanca ile

Uygulama Sıcaklığı

+5 +40 ºC arası sıcaklıklarda uygulanmalıdır.

Raf Ömrü

1 yıl

Kuruma Süresi

2. kat uygulama zamanı

1-2 saat/25 °C

Ürün birikintisi bırakılmadan  ve 1.kat tamamen kuruduktan 4 - 5 saat sonra

Ekipman Temizliği

Su ile

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak yüzey yağ, kir, pas, toz ve her türlü kalıntılardan temizlenmesi gerekmektedir. Asit içerikli temizleyiciler uygulama yapılacak beton zeminin yüzey özelliklerini bozacağından bu tip asidik içerikli ürün kullanılmamalıdır.

UYGULAMA

Ürün uygulama yapılacak yüzeye düşük basınçlı makine ile püskürtülerek veya yumuşak tüylü fırça yardımıyla uygulanır. Yüzey en az 30 dakika ıslak halde bekletilir ve bu bekleme esnasında ürün yüzeye yumuşak fırça ile ovalanarak iyice yedirilir. Uygulamadan sonra yüzeyde kalan ve jelleşen ürün yüzey komple sulanarak lastik uçlu çekpas veya sulu silim makinası ile yüzeyde kalıntı kalmayacak şekilde uzaklaştırılır. Yüzey kuruduktan sonra yüzey üzerinde hiçbir ürün kalıntısı kalmamalıdır. Ekstra parlaklık için yüzey silim makinesi ile özel petler yardımıyla parlatılabilir.

GÜVENLİK

Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA VE DEPOLAMA

* Ürün serin ve üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdır. 
* Direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Ürünün 0°C altında dona maruz kalması halinde kimyasal stabilitesi bozulur. Bu durumda ürünün kullanılması uygulama performansını olumsuz yönde etkiler.

* Açılmamış orijinal ambalajında, kuru ve serin olarak depolandığında raf ömrü 12 aydır

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma 
hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederekdokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.

* Kolay uygulanabilir,

* Yüksek penetrasyon kabiliyeti.(yüzeyden 2-8 mm)

* Su Bazlıdır.

* Nano Teknolojik yapıda sodyum silikat içeriklidir.

* Beton yüzeylerde maksimum tozumazlık sağlar

* Parlak ve mekanik mukavemeti yüksek beton yüzey oluşturur.

* Tuz kusmaları, çiçeklenme ve lekelenmeleri önler.

* Beton içerisine çok iyi penetre olarak beton yapısındaki kireç ile kimyasal reaksiyona girerek betonda çözünmeyen bir bağ oluşturur.

* Taze dökülmüş betonda kür malzemesi olarak kullanılabilir.

* Beton yüzeyin nefes almasına olanak sağlar.

* Bakımı ve temizliği kolaydır.

* Betonun kullanım ömrünü uzatır.

* Düşük VOC içeriği sayesinde çevreye ve insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur.