E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

BRV PRIMER HNK SP 200

Gözeneksiz Yüzeyler için Tek Bileşenli Şeffaf, Silan Bazlı Astar

TANIM

PRIMER SP 200 Tek bileşenli, renksiz, sararmayan bir astar malzemesidir. Özellikle sararmaz son kat kaplamaların gözeneksiz alt katmanlara yapışmasını güçlendirmek amacıyla geliştirilmiş bir üründür. Ayrıca tüm poliüretan ve epoksi ürünler içinde son derece uygun bir astardır. Solventler ve katkı maddelerinden oluşan karışımdaki organosilanın nem ile reaksiyona girmesi sonucu tüm yüzeyi kesintisiz,bütün olarak homojen bir şekilde kaplar. Temiz bir bezle kolaylıkla uygulanır. Aynı zamanda korunacak yüzeyin temizlenmesini sağlar. Çok kısa sürede 10-15 dakika içinde kuruyarak yüzeyi ana membran uygulamasına hazır hale getirir.

KULLANIM ALANLARI

Gözeneksiz alt katmanlar için:
* Camsı sırlı karolar
* Cam
* Hafif gözenekli mermer

ÖZELLİKLER

* Kısa sürede kurur
* İnceltme gerektirmez
* Sararmaz ve solmaz
* Kolay uygulanır

Renk

Şeffaf

Yoğunluk

0,83 ± 0.03 gr/ml (20 ºC )

Viskozite

40 cP

Kuruma Süresi

10-15 dakika

Tutuşma noktası

Tüketim Miktarı

Ambalaj

 42 ºC

Minimum 50 - 80 gr/m²

2,5 lt

YÜZEY HAZIRLIĞI
Yüzey mümkünse basınçlı su kullanılarak temizlenmeli, yağ, gres, yakıt ve parafin atıkları çıkarılmalı, ayrıca kalıp ayırıcı maddelerden, çimento artıkları, talaşları, gevşek parçacıklar ve kürlenmiş membranlardan da tamamen arındırılmalıdır. Yüzey bozuklukları ve çatlakları uygun ürünlerle doldurularak onarılmalıdır.

UYGULAMA
Temiz bezle yüzeyi siliyormuş gibi sürünüz. 10–15 dakika kuruması için bekleyiniz. Bezle asgari miktarda uygulanmalıdır. Akma, damlama ve birikme olmamasına dikkat edilmelidir.

TEMIZLIK
Alet ve ekipmanları önce kağıt havluyla temizleyiniz, ardından selülozik tinerle siliniz. Rulo ve fırçalar ikinci kez kullanılamazlar.

GÜVENLİK
Uçucu ve yanıcı solventler içerir. Uygulama sırasında sigara içilmemeli ve çıplak alevden uzakta iyi havalandırılmış ortamda çalışılmalıdır. Kapalı alanlarda sürekli havalandırma yapılmalı ve karbon aktif maskeler kullanılmalıdır. Çözücülerin havadan daha ağır olduğu ve bu nedenle zemin üzerinde dolanım yapacağı unutulmamalıdır.

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün açılmamış orijinal kovalarında 5-30°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Doğru bir şekilde depolandığında üretim tarihinden itibaren 12 ay kullanıma uygundur. Açılan kovadaki malzeme mümkün olduğunca en kısa sürede kullanılmalıdır.

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.