E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

BRV PU 900

Yüzme Havuzları için Dekoratif Koyurucu Poliüretan Son Kat Boya

TANIM

İki bileşenli,düşük oranda solvent içeren, su ve havuz kimyasallarından, olumsuz hava koşulları ve UV ışınlarından etkilenmeyen, mekanik mukavemeti yüksek, uygulandığı beton veya seramik yüzeylere çok iyi yapışarak çatlama ve kabarma yapmayan yüzme havuzları için dekoratif koruyucu poliüretan son kat boyadır.

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış alan beton zeminlerde, beton veya seramik kapanmış yüzme havuzlarında, dekoratif amaçlı süs havuzlarında, seramik kaplı teras çatı ve balkonlarda,  su depolarında, su kanalı ve göletlerde

Tipi

TS EN 1504-2/Nisan 2008 Prensip 5(PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey iyileştirme Kaplama Uygulaması C

Renk

Ral Renkleri

Görünüm

Yarı Mat

İnceltici

Poliüretan Tiner

Ağırlıkça Katı Madde, %

60

Yoğunluk

1,30 g/cm³

Sarfiyat

50 gr/m2- 100 gr/m

Ambalajı

18 kg A Bileşeni    +  2 kg B Bileşeni    : Toplam 20 kg

  4,5 kg A Bileşeni +  0,5 kg B Bileşeni : Toplam 5 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

9  / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı Tabanca , Havasız Tabanca

Karışım Ömrü

6 saat/25 °C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

4 saat/25 °C

Kuruma Süresi

4 saat/25 °C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Poliüretan Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

Beton yüzeylerde Astar kat uygulamasından önce, yüzeydeki serbest parçacıklar, boya artıkları, yağ, kir ve toz tamamen uzaklaştırılmalı, kırık ve çatlaklar tamir edilmeli ve uygulamadan önce yüzey mutlaka temizlenmelidir. Seramik kaplı yüzeylerde uygulama yapılmadan önce derz araları bozuksa tamir edilerek yenilenmeli, derz kalıntıları temizlenmeli, seramik yüzeydeki yağ, toz ve kirler Asetonlu bez ile temizlenerek boyamaya uygun hale getirilmelidir.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* Uygulama ortam ve yüzey sıcaklığı +10 ºC’nin altında veya +30 ºC’nin üzerinde ise uygulama yapılmamalıdır. 

* Yağışlı ve rüzgarlı havalarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır.

* Boyamanın tamamlanmasından sonra en az 24 saat su temasından  korunmalıdır.
* Uygulama yapılırken bağıl nem % 70’i geçmemelidir.

* A ve B bileşeni karıştırıldıktan sonra ürün 6 saat içerisinde tamamen kullanılmalıdır. 6 saat lik süre aşımında Kap içerisindeki ürün kimyasal olarak reaksiyona gireceğinden jel hale dönüşür ve bu ürün herhangi bir incelticiyle inceltilip uygulanamaz.

*Ürünün inceltilmesi gerektiği durumlarda BRV Thinsol PU 012 Poliüretan tiner ile inceltilmelidir. Diğer poliüretan tinerler ürünün performansını olumsuz yönde etkileyebilir.

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir, açılmış ürün maksimum bir hafta içerisinde tüketilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.