E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

SC 600

Solventsiz Epoksi Reçine Esaslı Son Kat Zemin Kaplama

TANIM

İki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı, self leveling epoksi son kat kaplama.

Bayındırlık Poz. No: 04.379/H03

KULLANIM ALANLARI

Fabrikalarda, montaj atölyelerinde, depolarda, uçak hangarlarında, mağaza, otopark, gıda tesisleri, hastanelerde, kimya ve ilaç sanayinde, enerji santrallerinde, hijyen istenen ünitelerde, tüm endüstriyel zeminlerde kullanılır. Mekanik mukavemeti ve aşınma direnci yüksek, temizlenmesi kolay, multilayer sistemin son katında veya tek başına self leveling solventsiz epoksi kaplama olarak kullanılır.

Tipi

TS EN 1504-2/ Nisan 2008 Prensip 5 (PR): 5.1 Fiziksel Direnç / Yüzey İyileştirme Kaplama Uygulması (C)

Renk

RAL renkleri

Görünüm

Parlak

Ağırlıkça Katı Madde, %

98

Yoğunluk

23 °C / 1,40 g/cm³

Sarfiyat

0,300-1,200 kg/m2

Ambalajı

20 kg A Bileşeni + 4 kg B Bileşeni : Toplam 24 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

5 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca, Mala

Karışım Ömrü

30 dakika /  25°C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

12 saat /  25°C

Kuruma Süresi

12 saat /  25°C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Shore D Sertliği

80 (7 gün / 25°C)

Yangına Tepki Sınıfı

Cfl

Ekipman Temizliği

Epoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI 
* Uygulanacak yüzeyler yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır.
* Yüzeydeki serbest parçalar, beton yüzeylerdeki çimento şerbeti ve 
yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir. 

KARIŞIM HAZIRLAMA
A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

KAPLAMA SİSTEMİ
Uygulama yapılacak beton yüzeyi SC 210 Çok Amaçlı Epoksi Astar - SC 215 Solventsiz Epoksi Astar veya SC 270 Düşük Viskoziteli Epoksi Emprenye Astar ile astarlanmalıdır. Nemli yüzeylerde SC 220 %100 Nemli Yüzeyler için Epoksi Astar kullanılmalıdır. Astarlama işleminden 12 saat sonra self leveling epoksi kaplama işlemine geçilebilir. Karışımı hazırlanmış ürün, uygulanacak yüzeye dökülür, istenen kalınlığa bağlı olarak dişli mala seçimi yapılarak (diş aralığı 1 mm veya 2 mm) yüzeye eşit şekilde yayılır, oluşan hava kabarcıkları kirpi rulo ile uzaklaştırılır. Fırça veya rulo uygulamalarda mutlaka epoksi rulo kullanılmalıdır. Bu uygulamalarda rulonun bırakacağı kalınlık 200-300 mikron olacağından İstenen kalınlığa erişmek için 2-3 kat uygulama yapılmalıdır. Yüksek UV dayanımının istendiği durumlarda 0,150 – 0,200 kg/m² sarfiyat ile PU 125 koruyucu kaplama uygulanması tavsiye edilir.

UYGULAMA ŞARTLARI
* Yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır. Beton minimum 25 N/mm² basınca dayanıklı en az 1,5-2 N/mm² çekme dayanımına sahip olmalıdır.
* Yüzey temiz düzgün, kuru olmalı % 5 nemi geçmemelidir, eğer nem oranı bunun üzerinde ise nemli yüzeylerde kullanılan SC 220 %100 Nemli Yüzeyler İçin Epoksi Astar kullanılmalıdır.
* Self leveling zemin kaplama sisteminin son kat kaplama uygulamasına geçmeden önce kullanılacak astar kürünü tamamlamış olmalıdır.
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.


GÜVENLİK
Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.