E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

GLOSS PU 128

Poliüretan Parlak Son Kat Boya

TANIM

İki bileşenli, akrilik poliüretan parlak boya.

KULLANIM ALANLARI

UV direnci istenen metal ve ahşap yüzeylerde kullanılır. Parlaklığı ve aşınma direnci yüksektir. Küvet boyası olarak da kullanılabilir.

Tipi

TS EN ISO12944-4

Renk

Ral renkleri

Görünüm

Parlak

İnceltici

Poliüretan Tiner

Ağırlıkça Katı Madde, %

65

Yoğunluk

VOC

1,20 g/cm³

328 g/lt IED (2010/75/EU)

Sarfiyat

0,50-0,100 kg / m2

Ambalajı

20 kg A Bileşeni +  5 kg B Bileşeni :Toplam 25 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

4  / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı Tabanca

Karışım Ömrü

60 dakika/25 °C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

2 saat/25 °C

Kuruma Süresi

12 saat/25 °C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Poliüretan Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

Astar kat uygulamasından önce, yüzeydeki serbest parçacıklar, boya artıkları, yağ, kir ve toz tamamen temizlenmeli, kırık ve çatlaklar tamir edilmeli ve uygulamadan önce yüzey mutlaka pürüzlendirilmelidir.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* Yüzeyler nemden ve tozdan arındırılmış olmalıdır

* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.

* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.

* Uygulama yapılırken bağıl nem % 70’i geçmemelidir.

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir, ambalajı açılmış ürün maksimum bir hafta içerisinde tüketilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Organik Kimya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.