E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POLIPUR 250

Elastik Poliüretan Su Yalıtım Kaplaması

TANIM

Poliüretan esaslı, hava kürlenmeli, tek bileşenli, düşük oranda solvent içeren elastik su yalıtım kaplaması. UV dayanımı yüksek, uygulandığı yüzeye yüksek aderans sağlar, rötre çatlaklarını köprüleme özelliğine sahiptir, temel perde betonlarına uygulamada, topraktaki bakterilere alkali ve tuzlara dayanıklıdır.

KULLANIM ALANLARI

Balkon, çatı ve teraslarda, beton asfalt ve alkali taş yüzeylerde, binaların temel perde betonlarında, binaların bodrum katlarında, tünellerde ve alt geçitlerde, her türlü beton yapıların su yalıtımında, açık ve kapalı alan otopark zeminlerinde su yalıtım kaplaması olarak kullanılır. 

Tipi

TS EN 1504-2/ Nisan 2008 Prensip 2 (MC): Nem Kontrolü:2.2 Kaplama uygulaması (C) ,

Renk

Beyaz, Gri

Görünüm

Mat

Ağırlıkça Katı Madde, %

% 90

Yoğunluk

1,39 gr/cm³

Sarfiyat

Yüzeyin durumuna göre değişkendir.

Ambalajı

25 kg

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca

Raf Ömrü

6 ay

Gerilme Mukavemeti

8 N/ mm²  

Elastikiyet

% 400

Shore  A Sertliği (7 gün / 25°C)

60

Ekipman Temizliği

Poliüretan Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI 
* Astar kat uygulamasından önce, uygulanacak yüzeyler yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır.

* Yüzeydeki serbest parçalar, beton yüzeylerdeki çimento şerbeti ve yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir.  

UYGULAMA YÖNTEMLERİ
Uygulama öncesi ürün sıcaklığı +10°C ve +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Ürün düşük devirli bir karıştırıcı ile en az 3 dakika homojen olana kadar karıştırılmalıdır. Polipur 250 uygulanan yüzeyin kürlenmesinin tamamlanması için havadaki nispi nem oranının %40 ile %70 arasında olması gerekir. Uygulamadan sonra en az 3 saat yüzeyin yağmur ile temasından kaçınılmalıdır. 

UYGULAMA ŞARTLARI
* Ortam ve yüzey sıcaklığı +5°C altında +30°C üzerinde ise uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Islak ve nemli yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.

GÜVENLİK
Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır. Açılıp tekrar kapatılmış ambalajların yüzeyinde kurumuş film tabakası oluşabilir, yüzeydeki film tabakası alınarak tekrar kullanılabilir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.