E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POLY PRIMER

Su Bazlı Aderans Arttırcı Zemin ve Duvar Yalıtım Astarı

TANIM

KULLANIM ALANLARI

Spesifik kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip kullanıma hazır, hızlı kuruyan, fiziksel dayanımı yüksek su bazlı akrilik (VEOVA) kopolimer zemin ve duvar yalıtım astarıdır.

* Kullanıma hazır.

* Tek bileşenli

* Mükemmel su geçirmezlik

* Pratik ve kolay uygulanabilirlik

* Su bazlı çevre dostu.

* Yüksek mukavemet ve UV dayanımı.

* Uygulandığı duvar ve zeminlerin yalıtımını sağlamakla birlikte nefes almasına da olanak sağlar

Kullanım Alanları

* Binaların şap uygulanmış teras ve çatılarında
* Islak hacim oluturan ve su göllenmesi oluşan zemin, teras ve çatılarda.
* Temel perde betonlarında.
* Binaların iç ve dış cephelerinde.aderans problemi olan yüzeylerinde son kat uygulanacak üründen once aderans arttırıcı astar olarak
* Eski beton zeminlere uygulanacak şap öncesi aderans arttırıcı olarak
* Fabrika depo alanlarında.
* Eski yapılmış mukavemet problemi olan yüzeylerde
* Bahçe betonları ve taş yüzeylerde.koruyucu 
* Beton ve asfalt zeminli spor alanlarında.

 

Renk

Şeffaf

Yoğunluk

Toz kuruma süresi

Dokunma Kuruma süresi

Minimum uygulama sıcaklığı

Kuru Isı Dayanımı

Su Buharı Geçirgenliği

1,03 gr/cm3

1-2 saat /25 °C

3-4 saat/25 °C

 + 5 ºC

-25 °C/ +180 ºC

TS EN ISO 7783-2:2002 Sınıf 1 Sd < 5m Sınıf 1 =1,230 Uygun

Ambalajı

4 kg - 17 kg Plastik kovalarda.

Raf Ömrü

12 ay

Uygulama Yöntemleri

Uygulanacak Zemin Sıcaklığı

Katlar arası uygulama Süresi

Ekipmanların Temizliği

 Fırça, Rulo, Havasız Tabanca

+5 ºC   +30 ºC 

 2 saat/25 °C

Su ile temizlenir.

KULLANIM ŞEKLİ

Uygulama yapılacak zemin yağ, kir, pas, toz ve her türlü kalıntılardan temizlenmesi gerekmektedir. Zeminin sağlam ve dayanıklı olması yıkanarak toz kalıntılarından temizlenmesi ürünün performansını olumlu yönde etkiler. Kullanıma hazır bir üründür. Uygulama fırça rulo veya airless tabancayla yapılabilir.

ÜRÜNÜN UYGULANACAĞI            

YÜZEYLERDE DİKKAT

EDİLMESİ GEREKEN KONULAR             

Su emülsiyonu olmayan cam,seramik ve sırlanmış seramik gibi yüzeylerin uygulama yapılmadan önce taşlanarak pürüzlendirilmesi gerekir. (Derz aralıkları bulunan yüzeylerin derz yerleri tel fırça yardımıyla temizlenmeli kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır.)

Yüzey sertleştiricisi kullanılmayan normal perdahlanmış beton yüzeylerde herhangi bir yüzey düzeltme işlemine gerek yoktur. Diğer tüm yüzeylerde yüzey üzerinde bulunan yağ, kir ve yüzey emülsiyonunu engelleyecek kalıntı ve oluşumların tamamen uzaklaştırılması ve yüzeyde oluşan tozların yıkanarak yüzey üzerinden arındırılmalıdır.

Beton yüzeylerde, yüzey sertleştiricisi kür oluşturucu ürünler ve parafin türevlerinin kullanıldığı alanlarda yüzey tekrar pürüzlendirilerek ürün kullanılmalıdır.

SARFİYAT

Boya uygulaması yapılacak duvar ve zemin yüzeyinin emiş durumuna göre ürün 1/1 e kadar su ile inceltilerek kullanılabilir. Sarfiyat miktarı yüzey özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.
Sıvası yapılmış duvar yüzeylerde boya öncesi astar olarak 100-150 gr/m²,Saten alçı yapılmış duvar yüzeylerde 100-150 gr/m², 
Beton yüzeylerde 100-150 gr/m²,Gazbeton türü gözenekli yüzeylerde 300 gr/m² Şap uygulaması yapılmış yüzeylerde 100-150 gr/m² olarak hesaplanabilir.

GÜVENLİK UYARILARI

Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez.