E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POWERMIX PW

Akrilik Mortar Su Yalıtım Kaplaması

TANIM

Spesifik kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip, kullanıma hazır, yüksek mukavemetli, UV dayanımı yüksek mineral dolgulu akışkan kıvamlı akrilik mortar ve su yalıtım kaplaması 

KULLANIM ALANLARI

Binaların teras ve çatılarında, ıslak hacim oluşturan seramik altı izolasyonlarında ve su göllenmesi oluşan zemin teras ve çatılarda, beton, sıva, ahşap, osb, mdf, gazbeton, betopan ve diğer mineral yüzey elemanlarında, temel perde betonlarında, binaların iç ve dış cephelerinde, eski yapılmış problemi olan yalıtımlı yüzeylerde, bahçe betonları ve taş yüzeylerinde kullanılır.

Tipi

TS EN 1504-2/ Nisan 2008

Prensip 8 (IR) Nem İçeriğini Sınırlayarak Direnci Arttırma:

8.2 Kaplama Uygulaması (C)

Renk

Standart Beyaz - Gri

Görünüm

Mat

İnceltici

Su ile inceltilebilir.

Ağırlıkça Katı Madde, %

75

Yoğunluk

1,50 g/cm³

Sarfiyat

0,600 – 1 kg / m2

Ambalajı

20 kg

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca

Raf Ömrü

1 yıl

Toz Kuruma Süresi

1-2 saat /25 °C

Dokunma Kuruma

3-4 saat/25 °C

Ekipman Temizliği

Su ile temizlenir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

* Uygulama yapılacak zemin yağ, kir, pas, toz ve her türlü kalıntılardan temizlenmesi gerekmektedir.

* Zeminin sağlam ve dayanıklı olması yıkanarak toz kalıntılarından temizlenmesi ürünün performansını olumlu yönde etkiler

UYGULAMA ŞARTLARI

Powermıx PW uygulamasına geçilmeden önce astar kat olarak Polimero Primer astar olarak kullanılmalıdır. Uygulama çekpas, rulo, mala veya havasız tabancayla yapılabilir. Kullanmadan önce kendi kovası içerisinde bir mikser yardımıyla 2-3 dakika karıştırılmalıdır. Uygulama birden fazla kat ile yapılacaksa birinci kat uygulamasından sonra 25 °C’de 12 saat beklenmeli ve diğer kat uygulanmalıdır. Uygulama sonrası zemin yağmur, dolu, kar yağışı gibi olumsuz hava koşullarından 48 saat süre ile korunmalıdır. Powermix uygulamasından sonra yüzeye isteğe bağlı olarak tek kat veya iki kat POLİMERO PU MS 1K Esnek su yalıtım kaplaması uygulanması tavsiye edilmektedir. POLİMERO PU MS 1K Esnek su yalıtım kaplaması % 20 sulandırılarak astar olarak da kullanılabilir. Powermix PW uygulanan yüzeyler 3 gün süre ile fiziksel ve kimyasal etkilere maruz kalmayacak şekilde korunmalıdır.

GÜVENLİK

Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.