E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

PRIMER AC 080

Yüzey Toleranslı Epoksi Astar

TANIM

İki bileşenli, solventli epoksi reçine esaslı, metal yüzeylerin dış etkilere karşı korunmasında antikorozif yüzey toleranslı epoksi astar.

KULLANIM ALANLARI

Yüzey temizliğinin çok iyi yapılamadığı metal yüzeylerde. 
 

Tipi

 TS EN ISO 12944-5

Renk

Beyaz, Gri, Oksit Kırmızı, Oksit Sarı

Görünüm

Mat

İnceltici

Epoksi Tiner

Ağırlıkça Katı Madde, %

80

Yoğunluk

1,50 g/cm³

Sarfiyat

Sarfiyat tablosuna bakınız.

Ambalajı

21 kg A Bileşeni + 3 kg B Bileşeni: Toplam 24  kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

7 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı Tabanca, Havasız Tabanca

Karışım Ömrü

1 saat / 25°C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

6 saat/25 °C

Kuruma Süresi

12 saat/25 °C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Epoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

Epoksi boyanın beklenen performansı gösterebilmesi için yüzey hazırlama çok önemlidir. Yüzey mekanik yöntemler ile taşlanıp zımpara ile pürüzlendirilip, kir, toz, yağ ve gresten temizlenmelidir. Yüzey temizleme için İsveç standardı SIS 05 59 00 e göre en az SA 1 derecesinde kum püskürtme yapılması özellikle önerilir. Kum püskürtmeden sonra ilk kat astar hemen uygulanır.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

KAPLAMA SİSTEMİ

Hazırlanan astar ile uygulamada cıvata başları, kaynak dikişleri ve keskin kenarlara özen göstermelidir. Metal yüzeylerde toplam kuru film kalınlığı 40-50 mikron olacak şekilde bir veya iki kat uygulanmalıdır

UYGULAMA ŞARTLARI

* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.

Bu ürünün üzerinde kullanılması önerilen ürünler :

* AC 6390 Metal Yüzeyler için Epoksi Son Kat Boya

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.