E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

ASFALT PAINT TOP COAT

Su Bazlı Akrilik Şeffaf Yüzey Koruyucu

TANIM

Tek veya çift bileşenli renkli asfalt kaplama boyalarının üzerini olumsuz hava koşullarından, mekanik etkilerden  ve güneşin UV ışınlarından koruyan, uygulandığı asfalt yüzeyde çapraz bağ oluşturarak çok iyi aderans sağlayan mekanik mukavemeti yüksek, çatlama yapmayan,su geçirmez akrilik esaslı tek bileşenli  su bazlı şeffaf koruyucu parlak son kat kaplamadır

KULLANIM ALANLARI

Tek veya çift bileşenli ürünlerle boyanmış renkli asfalt ve beton zeminlerin, olumsuz hava koşullarından,mekanik etkilerden ve güneşin UV ışınlarından korunması ve su geçirmezlik sağlanması amacıyla şeffaf koruyucu son kat kaplama olarak kullanılır.

Tipi

TS EN 1504-2

Renk

Şeffaf

Görünüm

Parlak

İnceltici

Su ile inceltilebilir.

Ağırlıkça Katı Madde, %

60

Yoğunluk

1,03 g/cm³

Sarfiyat

0,150 – 0,300 kg / m2

Ambalajı

4 kg - 17 kg Plastik kovalarda.

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca

Raf Ömrü

1 yıl

Toz Kuruma Süresi

1-2 saat /25 °C

Dokunma Kuruma

3-4 saat/25 °C

Ekipman Temizliği

Su ile temizlenir.

YÜZEY HAZIRLIĞI
* Uygulanacak yüzeyler üzerinde bulunan yağ, kir ve emmeyi engelleyen her türlü kalıntı oluşumların tamamen uzaklaştırılmalıdır.
* Yüzeydeki serbest parçalar temizlenmelidir.

UYGULAMA ŞARTLARI
Asfalt Paint Top Coat 1:1 oranında su ile düşük devirli bir karıştırıcı ile homojen olana kadar karıştırıldıktan sonra katlar arası bekleme süresi (25 C de 4-6 saat) olacak şekilde 2 kat olarak fırça , rulo veya havasız tabanca ile püskürtme yapılarak uygulanır.
Ürün uygulandıktan sonra tam kuruma süresi ve hafif yaya trafiğine açılması 24 saattir.
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Yeni boyanmış asfalt üzerine yapılacak uygulamalarda  yüzeyin tamamen kurumuş olmasına dikkat edilmelidir.
* Uygulama esnasında ve uygulama sonrasında zemin 24 saat süre ile yağmur, dolu ve kar yağışı gibi olumsuz hava koşullarından korunmalıdır 

GÜVENLİK
Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.