E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

SHINGLE GUARD

Arduazlı Şingıl ve Bitümlü Membran Koruyucu Boya

TANIM

Spesifik kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip, kullanıma hazır yüksek mukavemetli, UV dayanımı yüksek arduazlı şingıl ve bitümlü membranlar için özel koruyucu boya ve su yalıtım kaplamasıdır.

KULLANIM ALANLARI

Binaların teras ve çatılarında, kullanılan eski veya yeni arduazlı şingıl ve bitümlü membranların olumsuz hava şartlarından, güneşin zararlı ışınlarından korunması ve daha uzun süreli dayanım sağlanması amacıyla kullanılır.

Renk         

Beyaz, Kiremit Kırmızı, Membran Yeşili,(İsteğe göre RAL renkleri)

Görünüm

Mat

İnceltici

Su ile inceltilebilir.

Ağırlıkça Katı Madde, %

75

Yoğunluk

1,50 g/cm³

Sarfiyat

0,400 – 0,600 kg/m2

Ambalajı

5 kg ve 20 kg plastik kovalarda

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca

Raf Ömrü

1 yıl

Toz Kuruma Süresi

1-2 saat /25 °C

Dokunma Kuruma

3-4 saat/25 °C

Ekipman Temizliği

Su ile temizlenir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak zemin yağ, kir, pas, toz ve her türlü kalıntılardan temizlenmesi gerekmektedir. Zeminin sağlam ve dayanıklı olması yıkanarak toz kalıntılarından temizlenmesi ürünün performansını olumlu yönde etkiler

UYGULAMA ŞARTLARI

Şingıl Guard uygulamasına geçilmeden önce astar kat olarak Poly Primer astar olarak kullanılmalıdır. Uygulama  rulo, fırça veya havasız tabancayla yapılabilir. Kullanmadan önce kendi kovası içerisinde bir mikser yardımıyla 2-3 dakika karıştırılmalıdır. Uygulama birden fazla kat ile yapılacaksa birinci kat uygulamasından sonra 25°C’de 12 saat beklenmeli ve diğer kat uygulanmalıdır. Uygulama sonrası Şingıl membranların üzeri yağmur, dolu, kar yağışı gibi olumsuz hava koşullarından 48 saat süre ile korunmalıdır.

GÜVENLİK

Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.

* Arduazlı şıngıl ve bitüm membranların güneşin zararlı Uv ışınlarından ve olumsuz hava koşullarından etkilenerek karbonlaşması sonucu bozulmasını engeller.

* Mükemmel su itici özelliğinden dolayı örtülerin sudan etkilenmemesini sağlar.

* İçeriğindeki mineral dolgular sayesinde yüksek aşınma mukavemeti ve kötü hava koşullarına dayanım sağlar. Rüzgar ve fırtınada uygulandığı yüzeyde yırtılma yapmaz.

* Ürün içeriğinde kullanılan Uv ışınlarına dayanıklı özel pigmentler sayesinde zaman içerisinde solma ve sararma yapmaz.

* Şingıl membranların daha canlı ve parlak dekoratif görünüme sahip olmasını sağlar