E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

WALL WG 034

Su Bazlı Epoksi Zemin ve Duvar Son Kat Boyası

TANIM

İki bileşenli, su bazlı epoksi boya

Bayındırlık Poz.No. : 04.50641

KULLANIM ALANLARI

Fabrikalarda, gıda tesislerinde, mağaza, otopark ve hastanelerde, duvar ve tüm endüstriyel zeminlerde kullanılabilir. Düşey yüzeylerde akma yapmaz. Mekanik mukavemeti ve aşınma direnci yüksektir. Temizlenmesi kolay ve hijyeniktir. Beton, ahşap ve metale uygulanabilir.

Renk

RAL renkleri

Görünüm

Yarı Mat

İnceltici

Su

Ağırlıkça Katı Madde, %

64

Yoğunluk

1,35 g/cm³

Sarfiyat

0,200-0,500 kg / m2

Ambalajı

18,0 kg A Bileşeni+  3,0 kg B Bileşeni: Toplam  21 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

6 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca

Karışım Ömrü

45 dk / 25°C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

1 saat/  25°C

Kuruma Süresi

1 saat / 25°C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Su

YÜZEY HAZIRLIĞI

* Uygulanacak yüzeyler yağdan, tozdan, kirden arındırılmış olmalıdır.

* Yüzeydeki serbest parçalar temizlenmelidir. Beton yüzeylerdeki çimento şerbeti ve yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA

Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. Püskürtme ile uygulamada inceltme için su kullanılır ve 18-20 sn /DIN CUP4/ 20 °C’de viskoziteye inceltilir. 35-40 mikron kuru film verecek şekilde tabanca ile uygulanabilir. Fırça veya rulo ile uygulamada hazırlanan karışım inceltilmeden uygulamaya geçilir.

UYGULAMA ŞARTLARI

* Yüzeyler yeterli dayanıma sahip olmalıdır. Mukavemet istenen durumlarda betonun basınç dayanımı en az 25 N/mm², çekme dayanımı en az 1,5 N/mm² olmalıdır.

* İkinci kat uygulamaya geçmeden önce WG 034 Su bazlı hijyenik epoksi zemin ve duvar son kat boyası kürünü tamamlamış olmalıdır.
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.

Bu ürünün altında kullanılması önerilen ürünler :

* WG 032 Su Bazlı Epoksi Astar

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.