E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

ASFALT PAINT 2K

İki Bileşenli Su Bazlı Akrilik Asfalt Boyası

TANIM

Yüksek mukavemetli özel agrega ve mineral sertleştirici içeren toz bileşen ve özel akrilik polimer bazlı renkli sıvı bileşenden oluşan UV dayanı yüksek, uygulandığı asfalt yüzeye çok iyi aderans sağlayan mekanik mukavemeti yüksek, çatlama yapmayan iki bileşenli dekoratif renkli su bazlı akrilik asfalt boyasıdır.

KULLANIM ALANLARI

Her türlü asfalt ve beton zeminlerin koruyucu olarak kaplanması, boyanmasında, güvenlik amaçlı yol koridorlarının oluşturulmasında, bisiklet ve yaya yollarının belirlenmesinde, toplu taşım araçlarına ait parklarda, bahçelerde ve çocuk oyun sahalarının beton ve asfalt zeminlerinin koruyucu ve dekoratif amaçlı olarak kaplanmasında ve boyanmasında kullanılır.

Tipi

TS 13415 e Uygun

Renk

RAL renkleri

Görünüm

Mat

İnceltici

Su ile inceltilebilir.

Ağırlıkça Katı Madde, %

75

Yoğunluk

1,70 g/cm³

Sarfiyat

1,000 – 1,200 kg / m2

Ambalajı

16,5 kg ( A Bileşeni ) Toz
  8,5 kg ( B Bileşeni ) Renkli sıvı
Toplam 25 kg lık Set (B bileşeni A bileşenin içerisindedir.)

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havasız Tabanca

Raf Ömrü

1 yıl

Toz Kuruma Süresi

1-2 saat /25 °C

Dokunma Kuruma

Katlar Arası Bekleme Süresi

3-4 saat/25 °C

5-6 saat/25 °C

Ekipman Temizliği

Su ile temizlenir.

YÜZEY HAZIRLIĞI
* Uygulanacak yüzeyler üzerinde bulunan yağ, kir ve emmeyi engelleyen her türlü kalıntı oluşumların tamamen uzaklaştırılması ve yüzeyde oluşan tozların yıkanarak yüzeyden arındırılmalıdır.
* Yüzeydeki serbest parçalar temizlenmelidir.
* Sertleştirici kullanılmayan normal perdahlanmış beton yüzeylerde herhangi bir yüzey düzeltme işlemine gerek yoktur. Yüzeylerdeki yapışmaya engel olan parçalar temizlenmelidir.
* Beton yüzeylerde yüzey sertleştiricisi, kür oluşturucu ürünler ve parafin türevlerinin kullanıldığı alanlarda yüzeyler tekrar pürüzlendirilerek ürün kullanılmalıdır.

UYGULAMA ŞARTLARI
25 kg lık set içerisindeki 6,5 kg lık ( Renkli sıvı )B bileşeni ayrıca temiz bir kovaya alınıp üzerine 5 kg su ilave edilip düşük devirli bir karıştırıcı ile 1-2 dakika karıştırılır. Bu karışımın üzerine 16,5 kg lık ( Sertleştirici toz ) A bileşeni topaklanma oluşmayacak şekilde yavaş yavaş katılarak homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Homojen olarak karıştırılan ürün yüzeye Havasız tabanca, fırça veya rulo ile 2 kat olarak tatbik edilir. İsteğe bağlı üçüncü kat uygulamalar katlar arası bekleme sürelerine uygun olarak ürün sulandırılmadan veya isteğe göre %10 sulandırılarak uygulanabilir.
Ürün uygulandıktan sonra tam kuruma süresi ve hafif yaya trafiğine açılması 24 saattir.

* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Yeni serilmiş asfalt üzerine yapılacak uygulamalar yüzey sıcaklığı 
35 C nin altına düştüğü zaman yapılmalıdır.
* Uygulama esnasında ve uygulama sonrasında zemin 24 saat süre ile yağmur, dolu ve kar yağışı gibi olumsuz hava koşullarından korunmalıdır 


GÜVENLİK
Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir. 

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.