E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

SUPER CONCRETE ULTRA SHINE

Yüksek Parlaklığa sahip Beton Koruyucu Kaplama

TANIM

Nano teknolojik lityum silikat esaslı tüm beton yüzeylerde kullanılabilen  tozumayı engelleyen beton yüzey dayanımını arttıran yüksek parlaklığa sahip yüzey koruyucu ve sertleştirici.

Bayındırlık Poz. No: 04.379/F01

KULLANIM ALANLARI

Her türlü beton ve mineral yüzeyler, depolama alanları, fabrikalar, imalathaneler, katlı otoparklar, uçak hangarları, iş yeri binaları, soğuk hava depoları, gıda sanayi fabrikaları, ecza depoları laboratuvarlar ve beton zeminli tüm işletmeler

Renk

Şeffaf

Görünüm

Parlak

İnceltici

Kullanıma hazır

Ağırlıkça Katı Madde, %

16

Yoğunluk

Yüzey penetrasyonu                              

1,11 gr/cm3

2- 8 mm

Sarfiyat

Uygulama yapılacak yüzeyin pürüzlülük ve emiş durumuna göre tek katta 50 gr–150 gr / m2 arasındadır.

Ambalajı

5, 20 kg PE ambalajlarda

Uygulama Yöntemleri

Fırça, rulo, havalı veya airless tabanca ile

Uygulama Sıcaklığı

+ 10 ºC nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulanmalıdır.

Raf Ömrü

1 yıl

Kuruma Süresi

Katlar arası bekleme

1-2 saat/25 °C

 Ürün birikintisi bırakılmadan (ıslak nemli görünüm olabilir) 10-15   dakika

Ekipman Temizliği

Su ile

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak en az 28 günlük kürünü tamamlamış olmalıdır. Yüzey yağ, kir, pas, toz ve her türlü kalıntılardan temizlenmesi gerekmektedir. Asit içerikli temizleyiciler uygulama yapılacak beton zeminin yüzey özelliklerini bozacağından bu tip asidik içerikli ürün kullanılmamalıdır.

UYGULAMA YÖNTEMİ

Ürün kullanıma hazır olup pürüzü mekanik olarak giderilmiş veya perdahlanmış beton yüzeyler üzerine fırça rulo veya yumuşak mikrofiber petlerle direkt olarak yüzeye emdirilir. Ürün yüzeyde göllenmeye sebebiyet vermeyecek şekilde homojen olarak dağıtılmalıdır. Mekanik olarak parlatma işlemi tamamlanmış yüzeylerde daha iyi bir parlaklık ve su geçirimsizliğin arttırılması amacıyla koruyucu son kat olarak kullanılabilir. Son kat uygulama üzerine isteğe göre yün petlerle polish  yapılabilir. Uygulama yapılmış yüzey en az 72 saat yağmur veya kar yağışından korunmalıdır. Ürünün maksimum su dayanımı ve leke dayanımı en az 7 gün sonra test edilmelidir. Ayrıca uygulama yapılmış yüzeylerin daha sonraki bakım ve temizliği asidik olmayan (Ph 7) temizlik ürünleriyle temizlenmesi ürünün mekanik ve parlaklık performasının uzun yıllar korumasını sağlayacaktır. Yüzey temizliği mikrofiber petler ve kuru toz silim petleriyle yapılmalıdır.

GÜVENLİK

Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA VE DEPOLAMA

* Ürün serin ve üstü kapalı mekanlarda ve dik bir şekilde depolanmalıdır. 
* Direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Ürünün 0°C altında dona maruz kalması halinde kimyasal stabilitesi bozulur. Bu durumda ürünün kullanılması uygulama performansını olumsuz yönde etkiler.

* Açılmamış orijinal ambalajında, kuru ve serin olarak depolandığında raf ömrü 12 aydır

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederekdokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.

* Kolay uygulanabilir,

* Yüksek penetrasyon kabiliyeti.(yüzeyden 2-8 mm)

* Su Bazlıdır.

* Nano Teknolojik yapıda lityum silikat içeriklidir.

* Beton yüzeylerde maksimum tozumazlık ve yüksek parlaklık sağlar

* Mekanik mukavemeti yüksek, parlak beton yüzey oluşturur.

* Tuz kusmaları, çiçeklenme ve lekelenmeleri önler.

* Beton içerisine çok iyi penetre olarak beton yapısındaki kireç ile kimyasal reaksiyona girer ve beton yüzeyinde çözünmeyen bir bağ oluşturur.

Beton yüzeyin nefes almasına olanak sağlar.

* Bakımı ve temizliği kolaydır.

* Betonun kullanım ömrünü uzatır.

* Düşük VOC içeriği sayesinde çevreye ve insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur.