E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

POLIFLEX PU 126

Poliüretan Elastik Boya

TANIM

Yüksek mekanik mukavemete sahip, UV ve su direnci yüksek, iki bileşenli, düşük oranda solvent içeren poliüretan reçine esaslı, poliürea ve poliüretan sistemler için özel olarak tasarlanmış poliüretan esnek boyadır.

KULLANIM ALANLARI

Poliürea üzerine ve poliüretan yalıtım sistemleri üzerine koruyucu kaplama olarak uygulanır. 

Renk

Ral renkleri

Görünüm

Yarı parlak

İnceltici

BRV PU 012 Poliüretan Tiner

Ağırlıkça Katı Madde, %

60

Yoğunluk

1,15 g/cm³

Sarfiyat

50-100 gr/m2

Ambalajı

19 kg A Bileşeni +  3 kg B Bileşeni : Toplam 22 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

6,33 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Havalı Tabanca

Karışım Ömrü

40 dk./25 °C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

2 saat/25 °C

Kuruma Süresi

12 saat/25 °C

Mekanik Mukavemet

Esneklik (ISO 1519 ) 

Solar Reflectance (Initial)

SRI (Solar Reflectance Index-Initial )

7 gün

6 (0.6 mm soğuk haddeli çelik panel 5 cm x 10 cm)

0.88 (ASTM C 1549)-(RAL-9016)

110 (ASTM E 1980)-(RAL-9016)

Ekipman Temizliği

Poliüretan Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI 
Astar kat uygulamasından önce, yüzeydeki serbest parçacıklar, havuz uygulamalarında kireç ve klor kalıntıları, boya artıkları, yağ, kir ve toz tamamen temizlenmeli, kırık ve çatlaklar tamir edilmeli ve uygulamadan önce yüzey ince zımpara ile mutlaka pürüzlendirilmelidir.

KARIŞIM HAZIRLAMA
A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA ŞARTLARI
* Yüzeyler nemden ve tozdan arındırılmış olmalıdır
* 10°C altında ve çok nemli ortamlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
* Karışım oranlarına dikkat edilmelidir.
* Uygulama yapılırken bağıl nem % 70’i geçmemelidir.
** Uygulama yapılacak yüzey 7 günlük kimyasal dayanım süresini tamamlamış ise Poliflex PU 126 Poliüretan Esnek Boya 2 kat uygulanmalıdır 1. kat %10 PU 012 Poliüretan Tiner ile inceltilerek maximum 100 gr/m2 sarfiyat ile astar kat olarak uygulanmalı ve 2. kat Poliflex PU 126 Poliüretan Esnek Boya uygulamasına geçilmelidir.

GÜVENLİK
Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız. 

TAŞIMA ve DEPOLAMA
* Ürün 5-35°C arasında muhafaza edilmelidir.
* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 
* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir, açılmış ürün maksimum bir hafta içerisinde tüketilmelidir.

NOT
BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.