E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler
E-KATALOGLAR
RAL K7 Classic
Teknik Şartnameler

BRV SC 105

Epoksi Elyaf Laminasyon Reçinesi

TANIM

İki bileşenli, solventsiz epoksi laminasyon reçinesi. Nemli ortamlarda dahi çalışılmasına olanak sağlayan, elyaf ıslatma kabiliyeti ve aderansı yüksek, düşey yüzeylerde akma yapmadan çalışabilen epoksi elyaf laminasyon reçinesidir. 

KULLANIM ALANLARI

Beton, ahşap, metal, kompozit elyaf laminasyon imalatında kullanılır.

Tipi

ASTM D 2344 / D 2344 M : 00 (2006)

Renk

Bulanık

Görünüm

Mat

Ağırlıkça Katı Madde, %

100

Yoğunluk

1,10 gr/cm³

Sarfiyat

0,400 – 0,600 kg / m2

Ambalajı

15 kg A Bileşeni + 15 kg B Bileşeni: Toplam 30 kg

Alevlenme Noktası

>25 °C

Karışım Oranı

1 / 1

Uygulama Yöntemleri

Fırça, Rulo, Mala

Karışım Ömrü

30 dakika / 25 °C

Raf Ömrü

1 yıl

Katlar Arası Bekleme Süresi

12 saat /  25 °C

Kuruma Süresi

12 saat /  25 °C

Mekanik Mukavemet

7 gün

Ekipman Temizliği

Epoksi Tiner

YÜZEY HAZIRLIĞI

* Beton yüzeylerde blastrac veya elmas grainder ile yüzey pürüzlendirilmelidir.

* Beton yüzeylerde SC 215 solventsiz epoksi astar, ahşap yüzeylerde SC 092 epoksi yapışma köprüsü astar ile astarlandıktan sonra laminasyon işlemine geçilmelidir.

* Uygulama yapılacak diğer yüzeyler 80-120 kum zımpara ile aşındırılıp temizlik tineriyle yağdan, tozdan arındırılmış olmalıdır. 

* Yüzeylerde reçinenin yapışmasını zayıflatacak gevşek bölgeler varsa bunlar kazınmalıdır.

KARIŞIM HAZIRLAMA

A ve B bileşeni karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır. Karışım sonrası uygulamaya hazırdır.

UYGULAMA ŞARTLARI

* 10 °C altında uygulamadan kaçınılmalıdır.

* Karışım oranına dikkat edilmelidir.

* Gövdede form oluşturmak için çapraz katlar halinde uygulanabilir.

KULLANIM ŞEKLİ

ELYAF LAMİNASYONU

Laminasyon Kontrplakları 80-120 kum zımpara ile pürüzlendirilmeli ve aseton ile temizlenmelidir. SC 105 Epoksi Elyaf Laminasyon Reçinesi fırça veya rulo ile yeteri kadar sürülüp yapışma köprüsü oluşturulur, üzerine elyaf serilir alüminyum rulo ile perdahlanarak elyaf iyice reçineyle doyurulur. Elyafların ek uçları laminasyon yüzeyinin dışında kalmamasına dikkat edilmelidir. Böylece 1. kat elyaf laminasyon işlemi tamamlanmış olur. 2. ve 3. kat elyaf laminasyon işlemi yapılması durumunda katlar arası 24 saati (25 °C’de) geçerse zımparalama işlemi tekrarlanır.

 Bu ürünün üzerinde kullanılması önerilen ürünler:

* SC 650 ST  Solventsiz Epoksi Reçine Esaslı Son Kat Kaplama

* SC 605  Düşey Yüzeyler İçin Epoksi Son Kat Boya

* SC 905  Kimyasal Maddelere Dayanıklı  Solventsiz Epoksi Boya

* SC 950  Kimyasal Maddelere Dayanıklı Solventsiz Epoksi Kaplama

GÜVENLİK

Ürün profesyonel kullanım içindir. Kullanmadan önce ambalaj üzerindeki güvenlik uyarılarına dikkat ediniz, gerektiği durumda ürünün Malzeme Güvenlik Bilgi Fişi’ ne bakınız. Solumayınız, deri ve gözle temasından kaçınınız, yutmayınız, uygun iş güvenliği malzemesi kullanınız. Yangın ve patlama tehlikesi yanında çevrenin kirlenmemesi için de gerekli tedbirleri alınız. İyi havalandırılmış ortamlarda uygulayınız.

TAŞIMA ve DEPOLAMA

* Ürün 5-35 °C arasında muhafaza edilmelidir.

* Ürün direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

* Açılmış ürünü kendi ambalajında, kapağı iyice kapatarak muhafaza edilmelidir.

NOT

BRV, üründe ve bu teknik dokümanda zaman içerisinde geliştirme/revizyon yapma hakkını saklı tutar. Bu Teknik Bilgi Fişi, daha önce bu ürün için yayınlanmış Teknik Bilgi Fişini geçersiz kılar ve 5 yıl süreyle geçerlidir. Kullanıcı, elindeki teknik dokümanın en güncel versiyon olduğundan emin olmalıdır, gerekirse firmamızla temas ederek dokümanın güncelliği sorgulanmalıdır. Ürünün amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı, uygulama koşullarının ve şekillerinin geçerliliği uygulayıcının sorumluluğundadır. BRV Epoksi Boya, ürünlerin tavsiye edildiği şekilde uygulanmamasından doğacak sonuçlardan, iş kazalarından, doğrudan ya da dolaylı zarardan ve ziyan hususunda hiç bir teminat talebini kabul etmez. Yukarıda bildirilen ambalajlama değerleri BRV tarafından standartlaştırılmış formüllerdeki nominal değerlerdir. Normal üretim şartlarında, uluslararası standartlarda öngörülen ölçüde sapmalar meydana gelebilir.